8.5. – 15.5.2016. Promotivna ponuda za rano otkrivanje raka jajnika

8. svibnja – Svjetski dan borbe protiv raka jajnika.

Godišnje se u Hrvatskoj zabilježi oko 450 novih slučajeva raka jajnika, a od 100 oboljelih čak 73 pacijentice će umrijeti.

Faktori rizika su rana prva menstruacija, kasni ulazak u menopauzu, neplodnost, endometrioza i slučajevi karcinoma u obitelji.

Rak jajnika smatra se ”tihom bolešću” jer se simptomi u pravilu javljaju tek u uznapredovalom stadiju.

Radi rane detekcije i smanjenja stope smrtnosti izuzetno je važno redovito obavljati godišnji ginekološki pregled i transvaginalni UZV sa doplerom.

Kod sumnje na karcinom jajnika preporuča se istovremeno određivanje razine tumorskih biljega CA 125 i HE 4 jer se time dobiva još veća točnost i specifičnost mjerenja, te se može odrediti ROMA (Risk of Ovarian Maligancy Algorithm) i RMI (Risk Maligancy Index) indeksi.

Poliklinika VERITAS sudjeluje u obilježavanju i podizanju svjesnosti o najsmrtonosnijem obliku genitalnog karcinoma kod žena.

U sklopu obilježavanja Svjetskog dana borbe protiv raka jajnika, tim Poliklinike VERITAS Vas poziva da od 8.5. – 15.5.2016. iskoristite promotivne cijene na odabrane dijagnostičke pretrage rane detekcije karcinoma jajnika:

Transvaginalni ultrazvuk s doplerom 200 kn

Transvaginalni ultrazvuk s doplerom + ginekološki pregled 300 kn

Transvaginalni ultrazvuk s doplerom + CA 125 + određivanje RMI 350 kn

Transvaginalni ultrazvuk s doplerom + CA 125 + HE 4 + određivanje ROMA 600 kn

Transvaginalni ultrazvuk s doplerom + ginekološki pregled + CA 125 + HE 4 + određivanje ROMA 700 kn

Kontaktirajte nas i dogovorite slobodan termin unaprijed.

Comments are closed here.

Ponedjeljak - Nedjelja: po dogovoru

Pavla Hatza 8, 10000 Zagreb